Подорож містами України з імпровізованою ревізією обіцянок продовжується. Команда проекту «Слово і діло» прибула до Тернополя для зустрічі зі студентами Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Відтепер молоді тернополяни завдяки нашому проекту дізналисяпро нові можливості громадського контролю за обіцянками посадовців.
Проект «Слово і діло» висловлює щиру подяку доценту кафедри журналістики Дащенко Наталії Левківні , доценту кафедри Синоруб Галині Петрівні, професору,завідувачу кафедри Поплавській Наталії Миколаївні та допитливим студентам вишу.
Тернопіль - місто для життя
Після завершення тренінгу вже традиційно ми відправилися містом з рейдом по обіцянкам.
В інвестиційному рейтингу конкурсу "Європейські міста та регіони майбутнього 2012-2013", у якому брали участь 253 міста і 110 європейських регіонів, Тернопіль посів перше місце у своїй категорії. Всі населенні пункти були розподілені на 4 категорії за кількістю населення. Ми на власні очі переконалися, що Тернопіль нагадує європейське місто: чисті вулиці, привітні, усміхнені обличчя. Але під наше пильне око таки потрапили декілька цікавих фактів.
Обіцянку мера Тернополя Сергія Надала про підігрів тротуарів не було реалізовано взимку 2012 року. В свою чергу «Слово і діло» обіцяє тернополянам, що влітку асфальт буде розігріто до 50 градусів.
В парках Тернополя ми намагалися знайти обіцяний Wi-Fi, але нам цього не вдалося. Тому вирішили звернутися із запитанням до молоді. І дізналися, що влітку бездротовий інтернет працював, але пізніше з невідомих причин зник. Сподіваємося, що з настанням сонячних та теплих днів, а також ближче до Євро-2012 Wi-Fi таки з’явиться, як було обіцяно Сергієм Надалом.
Не зовсім презентабельно і якось "по-совковому" виглядають таблички з розкладом руху транспорту. Та і обіцяв Надал, що розмістять їх аби транспорт рухався з точністю до хвилини,як у Європі. А вийшли звичайні таблички з приблизним інтервалом руху.
У 2010 році мер пообіцяв, що в лікарнях і поліклініках Тернополя торгуватимуть лише комунальні аптеки. Як альтернативу створенню комунальної мережі аптек, було відкрито так звані «Соціальні аптеки», лікарські засоби у яких дійсно дешевші . Про це ми дізналися у викладачів та студентів під час тренінгу, а також мали змогу переконатися на власні очі, відвідавши одну з поліклінік міста.
Також ми спробували дізнатися, чи було вирішено проблемне питання стихійної торгівлі на ринку по вулиці Шептицького. І побачили, що подекуди в місцях заборони й досі ведеться несанкціонована торгівля. Але в цілому, завдяки Надалу, жителі Тернополя можуть вільно проїжджати на своїх автівках повз цей ринок, адже проїжджа частина звільнена від торгівлі «з машин».
Ночі в Тернополі тепер світліші завдяки виконаній обіцянці Сергія Надала. Відзначимо, що освітлено не тільки фасади архітектурних пам’яток, але й парки та алеї. Тепер прогулюватися нічним містом безпечніше. Згадалася обіцянка - в криміногенних зонах встановити камери відеоспостереження. Під час тренінгу ми звернулися із запитанням до аудиторії, де ж в Тернополі знайти такі криміногенні зони, і більшість не змогла дати чітку відповідь : деякі вперше чули таке поняття, інші говорили, що це район БАМ. Маємо надію, що таких місць не буде, і тоді потреби в подібних обіцянках зникнуть, а поки чекаємо на їх реалізацію.
Все більше міст долучаються до ініціативи заборони продажу алкогольних напоїв у вечірній та нічний час. Так, в Тернополі після 22: 00 вам не продадуть алкогольних напоїв, ані в місті ані на вокзалі - в цьому ми теж переконалися.
Тернопіль - третє місто , яке потрапило «під приціл» команди «Слово і діло».
Збираємо валізи до Донецька!
ЧИТАЙТЕ В TELEGRAM
самое важное от «Слово и дело»